Przy zakupie projektora patrz w przyszłość

Projektor mobilny musi spełniać określone parametry takie jak waga poniżej 2 kg oraz wysoki poziom jasności lampy projekcyjnej. Przy projekcjach w różnych pomieszczeniach jesteśmy zobowiązani do posiadania sprzętu, który podejmie się nawet trudnych zadań w warunkach większego oświetlenia. Dla projektora multimedialnego światło dzienne jest największym przeciwnikiem, aby wyświetlony obraz był jasny i wyraźny.

Wybierając projektor z lampą o jasności poniżej 3000 ANSI Lumenów możesz zapomnieć o wyraźnym obrazie.

projektor mobilny

Przy zakupie projektora patrz w przyszłość, a zatem...

 

Wskazówka nr 1 niska waga 

Niska waga projektora ułatwia przemieszczanie urządzenia. Projektory mobilne dobrze jest wyposażyć w miękką torbę transportową. Zazwyczaj projektory mają torbę w zestawie - jeśli nie jesteś pewien co zawiera opakowanie, zapytaj sprzedawcę lub sprawdź na stronie producenta. Strony producentów projektorów są najbardziej wiarygodne jako źródła informacji i cennych rad: jak wybrać, gdzie serwisować, jakie akcesoria można dokupić.

 

Wskazówka nr 2 jasność lampy

 

Projektor mobilny powinien wyróżniać się mocnym źródłem światła powyżej 3000 ANSI Lumenów - jest to równoznaczne z lampą > 210 W. Ważne żeby pamiętać, że im wyższa moc lampy, tym mniejsze zaciemnienie może być w sali. Posiadając projektor z lampą 4000 ANSI Lm możemy pozwolić sobie na swobodne projekcje zasadniczo w każdych warunkach - oprócz projekcji na dworze, gdyż do tego celu są wskazane urządzenia tak zwane instalacyjne.

 

Wskazówka nr 3 odległość od ekranu

Projektory przenośne należy wybierać w oparciu o jak największy zakres parametru optyki jakim jest współczynnik projekcji. Dobrze jakby wynosił minimum 1,4-2,2:1. Wskazany zakres pozwoli na projekcje w różnych warunkach - zarówno w salach dużych jak i niewielkich.

 odleglosc od ekranu

Wskazówka nr 4 cena lampy

Przy zakupie projektora patrz w przyszłość. Weź pod uwagę, że lampa projekcyjna ulegnie zużyciu i będzie konieczna wymiana - chyba, że zakupisz projektor ze źródłem światła LED (tutaj żywotność wynosi do 20.000 godzin i nie trzeba wymieniać lampy). Jeśli zakupisz projektor z lampą standardową rtęciową, zapytaj sprzedawcę o koszt zapasowej lampy. Jest to niezwykle istotne. Koszt eksploatacji urządzenia będzie niższy jeśli zapasowa lampa jest dobrej marki i nie stanowi więcej niż 30 % ceny projektora.

 lampa projektora

Wskazówka nr 5 rozdzielczość matrycy

Bardzo ważny parametr. Rozdzielczość matrycy to dla Ciebie kluczowa kwestia. Nie możesz pozwolić sobie na projekcje z efektem widocznych pikseli na ekranie. Im większy obraz będziesz wyświetlać, tym wyższą rozdzielczość potrzebujesz. Zalecamy zakup projektorów z rozdzielczością rzeczywistą matrycy minimum XGA czyli 1024x768 pikseli. Rozdzielczość optymalna do wszelkich projekcji prezentacji i szkoleń to WXGA 1280x800 oraz FULL HD 1920x1080.

 

W imieniu sklepu intronex.pl życzę Tobie samych udanych projekcji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl